Tasuta tarne alates €100

NIMBEL – ole kandekoti professionaalne kasutaja

Kahjuks on turul ka kandekotte (ja isegi väga populaarseid), mis väidavad, et sobivad sünnist kuni 2-3 aastaseks saamiseni, kuid ei paku piisavat reguleerimist ega lisasid. Võid tänaval näha inimesi neid kandes – sa näed ainult kandekotti, kuid beebi pea ei ole nähtav. See ei ole õige. Beebi kandmiseks ohutult peaks beebi nina ja suu alati olema vabad ja nähtavad.

NIMBEL Baby Carrier

Mis vanusest alates võib beebit kandekotis kanda?

Beebit võib hakata kandekotis kandma juba esimestel elukuudel. Enamik kandekotte sobib beebidele, kelle kaal on vähemalt 3,2 või 3,5 kg. Beebi kandmine pakub lähedust ja turvatunnet. Samuti võib see aidata beebidel, kellel on refluks, ja parandada nende uinumist.

On olemas spetsiaalsed beebikandekotid ja -linad, mis on mõeldud väikestele beebidele. Neid kantakse sageli kõrgemal, et beebi oleks “musikõrgusel.” Beebi kaal jaguneb peamiselt õlavarredele, kuid kuna beebi kaal on väike, ei tohiks see olla probleemiks.

Samuti on olemas kandekotid, nagu NIMBEL, mis sobivad kasutamiseks pikema aja jooksul – sünnist umbes 3. eluaastani. NIMBELil on selleks vajalik reguleeritav seljatugi ja ka spetsiaalne sisetükk. See on nagu padi beebi tagumikul, et beebi istuks kõrgemal ja oleks riidekangast ülevalt nähtav.

NIMBEL kandekotis on sisetükk väikestele beebidele ja reguleeritav seljatugi.

Millele tuleks beebi kandmisel tähelepanu pöörata?

  • Et beebi oleks piisavalt kõrgel, nii et tema pea on musikõrgusel
  • Et beebi nina ja suu oleksid alati vabad ja nähtavad. See on oluline, et beebi saaks alati korralikult hingata.
  • Et beebi lõug ei vajuks rinnale
  • Et oleks olemas kaelatugi, mis toetab beebi pead hästi. Toetus peaks ulatuma kõrvade alla.
  • Et jalad oleksid ergonoomilises “M”-asendis: tagumik madalamal kui põlved
  • Et jalad ei puhkaks serval, kuna see võib tekitada beebil ennast eemale tõukama.

Mida teha, kui beebi ei tunne kandekotis end mugavalt?

Uuringud näitavad, et beebi kandmine on hea vanema ja lapse vaheline side, aidates beebil rahuneda. Siiski ei meeldi mõnedel beebidel kandekotis või -linas olla, nad nutavad või muutuvad rahutuks iga kord, kui neid sinna pannakse. Mõnikord on see lihtsalt harjumuse küsimus. Proovi uuesti, kui beebi on puhanud, ja alusta sellega, et hoiad teda ja paned kandekoti lõdvalt selga. Kõndimine või õrnalt kiikumine aitab tihti beebil end mugavamalt tunda.

Kontrolli, kas järgmised probleemid ei tekita ebamugavust:

  • Kas beebi pea taga ei ole liiga suur rõhk?
  • Kas jalalõhed ei ole liiga kitsad? Kas jalad ei ole surutud?
  • Kas käed, alajalg ja pea saavad vabalt liikuda?
  • Kas kott või särk ei ole liiga kitsas?
  • Kas beebil ei ole liiga palav või külm?

Kuidas vältida õlavalu, kui kannad beebit kandekotis?

See küsimus oli peamiseks põhjuseks, miks me töötasime välja NIMBEL beebikandja! Tavalises kandekotis või -linas langeb suurem osa raskusest õlgadele. Paljudel kandekottidel on küll vöökoht, kuid ainult väike osa raskusest kandub sellele. Kui õlarihmasid lõdvendada, kukuks beebi maha, kuna enamik raskusest on õlgadel – mis on mõistetav, sest kott on tavaliselt lihtsalt kangast, ilma tugevduseta.

See on tegelikult üsna kummaline. Matkaseljakottide puhul on juba ammu teada, et on palju mugavam ja jätkusuutlikum, kui raskus on peamiselt puusadel. Sel põhjusel on seljakottidel raamid, mis aitavad raskust puusadele suunata.

Seda lihtsat põhimõtet oleme rakendanud ka NIMBEL beebikandjal. Kaks välist tugevdusvarrast suunavad beebi raskuse otse puusadele. Kui lõdvendada NIMBEL kandja õlarihmasid, jääb beebi siiski kindlalt istuma (lisaturvalisuse huvides soovitame alati kasutada mõlemat õlarihma!).

Õlavalu, kaelavalu ja ülaselja valu vältimiseks kasuta NIMBEL kandekotti ja kohanda õlarihmad endale sobivaks. Õlarihmasid pingutades ja lõdvendades saad mängida sellega, kui palju raskust langeb puusadele ja kui palju õlgadele.

NIMBEL Baby Carrier MIneral Green
NIMBEL Baby Carrier Desert Sun
Shopping Cart