Tasuta tarne alates €100

Lastega reisile – lihtsam, kui sa eeldad. Osa 1

Mind ja elukaaslast Antit pole lastega reisimine hirmutanud. Oleme teinud lastega (Hendrik 2.5 a., Isabel 6 k.) mitmeid lühemaid väljasõite Eesti erinevates linnades. Nädala ning kahenädalastel reisidel oleme peatunud Küprosel, Itaalias kaks korda ja Oktoobris sõidame Türki. Lühemad reisid oleme teinud ka Norra ja Saksamaale. Hetkel veel kujuta ette, et reisiksime ilma lasteta. Meie peret reisid ühendavad ja tekitavad seda mõnusat elevuse tunnet. Kindlasti on lastega reisimine väsitav, aga samas ka väga äge! Kogusin kokku mõned soovitused, mida oleme reisil teinud ning kasutanud ning mida julgen soovitada. 

Norra, 2020 september. Esimene ühine reisipilt.

1. Milliseid ettevalmistusi te enne reisile minekut lastega teete? 

Õigesti pakitud kohver säästab reisil aega. Soovitan juba kodus teha eeltööd ja planeerida ette riietused igaks päevaks. Lastele valin ühe päeva kohta kaks riidekomplekti ning ühed tagavarariided mähkmekotti, et olla igaks olukorraks valmistunud. 

2.  Mis lastele reisile kaasa võtate? 

Pakime kaasa asjad, mille mugavuses ja kasutamises kindlad oleme. Kaasa võtame kergkärud, kuna meie Uppababy Vista2 tandemkäru on liiga kobakas ja suur. Kui minult on küsitud, et kas käru on ikka hädavajalik, siis kohe kindlasti! Näiteks suurtes lennujaamas selleks, et jõuda ootesaalist õige väravani. Teadupärast ei kipu lapsed otsejoones kõndima, vaid kuhu iganes tee neid viib. Kui reisi eesmärk on lastega ringi käia, siis väikesed jalad väsivad ruttu ja ka sel juhul on käru hea abiline. Leclercbaby kergkäru on väga praktiline, sest sobib igasugustesse tingimustesse ringi liikuma – kitsastel teedel, treppidel, ühistranspordiga liiklemiseks. Samuti on see sujuv manööverdades. 

3. Kuidas sisustate aega lennukis? 

Lennukisse lubatakse iga lapse kohta kaasa mähkmekott, mille täidame snäkkide ja põnevate mänguasjadega. Suurem laps sisustab aega mängides, multikaid vaadates või kleepsu- ning joonistusraamatutega tegeledes. Mähkmekotti tasub pakkida ühe väiksema koti esmavajalike asjade jaoks, mida suure tõenäosusega lennukis vaja võib minna. Nõnda saab asjad kergelt kätte. Selle koti sisse paneme kerged mänguasjad, mähkmed, niisked salvrätikud. 

4. Millal ja kellega koos eelistate reisida?

Leian, et kõige lihtsam on reisida beebiga (umbes kuni 6 kuud) või lapsega, kes on vähemalt 2-aastane. Vahemikus 6 kuud kuni 2 aastat on juba keerulisem, kuna last ei anna selles vanuses pikalt paigal hoida.

5. Kas võtate reisidele kaasa ka eraldi lapsehoidja? 

Oleme käinud reisidel ja suvepuhkustel koos perega, sh tädid-onud ja vanavanemad, kuid ka sõpradega ja omaette. Lapsehoidjat reisile kaasa palganud ei ole, sest vanavanematel on lastega koos aja veetmise vastu suurem huvi kui ükskõik kui toredal lapsehoidjal. Ka minu eredaimad lapsepõlvemälestused on seotud vanaema ja vanaisaga. 

6. Mille järgi te majutust valite?

Otsime üldiselt Airbnb või Booking.com-ist sobivat majutust. Tuba peab suur olema, lisaks ka lastevoodi lisamise võimalus. Viimasel ajal on meile hakanud meeldima Airbnb kaudu pakutavad külaliskorterid. Kahe lapsega on lihtsam hommikul üles tõusta ja mitte muretseda kas lapsed hommikusöögiajal hotellis/ kohvikus vastu peavad. Lihtsam on hommikul ise söök valmis teha ja rahulikult aega veeta. Lisaks saame koos arutada, mida süüa ja koos toiduaineid ostma minna. Pealegi on välismaal toidupoodides nii huvitav ringi uudistada!

7. Mis te lastega reisidel ette võtate? 

Reisides tahaks tunda seda kerguse tunnet – kuskile tormama ei pea ja otseseid kohustusi pole. Niisiis ongi kõige toredam, kui naudime kohalikku elu. Kindlasti meeldib meile näha loodust, sõita kaunistes kohates ja uudistada eluolu väikelinnades. Hea nipp on suuremad käigud planeerida päeva esimesse poolde – teemapargid, veekeskused, uhkete losside ning loomaaia külastused. Päeva teises pooles võiks ette võtta kergemad tegevused – näiteks linnapargi külastamine või mere ääres jalutamine.

8. Kas lastega reisimine on hirmutav? 

Väikeste lastega lendamine on piisav väljakutse ja ilmselt tekitab vanematele pähe palju küsimusi ja hirme. Lapsed jäävad lasteks ka lennukites. Võimalik, et esineb nuttu, kuna lendamine on uus ning tundmatu olukord, hirmutav ning kõrvadele valu tekitav. Selleks, et kõrvade lukkuminemisest üle saada, võiks väikelapsele kaasas olla vett ja suurematele lutsukomme. Toida beebit õhkutõusmise ja maandumise ajal rinna või pudeliga. Pea meeles, et kaasreisijad ei saagi eeldada, et lapsed terve lennureisi vältelt heatujulised ning vaikselt püsivad. Positiivselt mõjub mõte, et lõpuks on kõik rõõmsad, et saavad puhkust väljaspool kodu veeta.

9. Milliseid nippe kasutate, et laps(ed) oleksid reisil rahulikud? 

Kui lapsed on sellises eas, et kõik asjad peavad teisega ühtemoodi olema, siis soovitan reisile võtta kaasa mõlemale ühesugused mänguasjad. Siis ehk jäävad ära need tüütud „minu oma“ saagad. Samuti võiks laps olla riides nii, et tal ei oleks külm ega palav. Kui minna päikselise ilmaga välja, peab last otsese päikesevalguse eest ära katma ja ette panema päikeseprillid. Reisile tasub lastele kaasa võtta uued mänguasjad, millega nad varem mängida saanud pole. Uued asjad stimuleerivad lapse aju. No ja Hendrik on suur jäätisesõber – seda rõõmu me talle suvel palavusega ei keela.

10. Kuidas sisustate aega lennujaamas, kui peab pikalt ootama?

Üldjuhul on reisiterminalides lastele mõeldud mängualad. Väikesed lapsed ei taha pikalt ühe koha peal istuda, sellepärast tasub enne pikemat lendu teha peatus mänguala juures. Näiteks Tallinna Lennujaamas on Lotte mängumaa, kus saab lastega mõnusalt aega sisustada.

Saksamaal, Kölnis 2022. Kölnis on palju hämmastavaid kohti. Meie kahjuks ei jõudnud kõiki kohti külastada, olime seal vaid kaks päeva.
Shopping Cart