Su ostukorv on hetkel tühi!
Hummy
Päevad muutuvad lühemaks ja külmemaks, lehed langevad. Loodus muutub. Valmistume talviseks argipäevaks. Esimene talv koos lapsega võib olla üsna keeruline. See tekitab beebi vanemates palju küsimusi ja muresid. Kuidas peaksin oma lapse riietama, et ta ei külmetaks ega higistaks? Millised vankri- ja autotarvikud on talvel mõistlikud ja kas ma peaksin oma vastsündinu üldse külma kätte viima?
Värske õhk jalutuskäigu ajal on kasulik nii teile kui teie lapsele, isegi külmal aastaajal. Kui teie beebi on terve ja ämmaemand ei anna individuaalselt vastupidist soovitust, pole põhjust mõõduka ilmaga talvist jalutuskäiku mitte ette võtta. Esialgu võite piirduda poole tunniga ning seda järk-järgult suurendada. Et nautida leebemat temperatuuri, on mõistlik jalutuskäik planeerida pärastlõunale.
Võimalusel tooge jalutuskäru külmadel päevadel siseruumidesse. Kui seda võimalust pole ning soovid tagada lisasoojuse, võid enne õue minekut vankrit või talvetarvikuid eelsoojendada, näiteks soojaveepudeliga, kuid ärge unustage kuuma veepudelit enne jalutuskäigu alustamist kärusse.
Pea silmas: kui olete talvel oma väikese lapsega õues, on beebi nahk väga tundlik külma ja tuule suhtes. Nende loomulik nahabarjäär alles areneb. Seega, kui on märg, külm või lumine, vajab teie beebi nahk täiendavat kaitset. Kasutage rikkalikke veevabu tuule- ja ilmastikukreeme, et kaitsta madalatel temperatuuridel väikseid käsi ja tundlikku näonahka. Valige kindlasti kreem, mis ei sisalda alkoholi, parfüüme ega säilitusaineid.
Teie laps ei suuda veel oma kehatemperatuuri reguleerida. Külma ilmaga võivad nad kiiresti kehasoojust kaotada. Beebid on külma suhtes väga tundlikud. Niisamuti võib olla oht ka ülekuumenemiseks. Lapse kaitsmiseks külma talveõhu eest on oluline kihiline katmine – see piirab külma õhu juurdepääsu ja hoiab ära ülekuumenemise. Mitu õhukest kihti hoiavad beebi palju paremini soojas kui paar paksu kihti. Sama tehnika kaitseb ka ülekuumenemise eest. Rusikareeglina peaks teie last katma üks kiht rohkem kui teid. Kui siiski valdab teid ebakindlus, võite kontrollida lapse kaela, et näha, kas tal on mõnus, liiga külm või liiga soe. Tervisliku nahakliima tagamiseks on soovitatav valida looduslikest kiududest, näiteks puuvillast, valmistatud beebiriided. Need materjalid mitte ainult ei hoia teie last soojas, vaid on ka hingavad. Seega, kui teie tihedalt mähitud laps hakkab veidi higistama, imavad kiud liigse niiskuse, jäädes samal ajal väljast kuivaks.
Alustage kihilist riietumist pikkade varrukatega beebibodiga, millele järgnevad sõltuvalt temperatuurist sukkpüksid, või võite minna otse pükste, soojade sokkide ja pikkade varrukatega särgi juurde. Lisa kampsun ja jope. Ärge unustage mütsi, mis kaitseb pead ja kõrvu külma eest, samuti kindaid.
Kasutades õigeid jalutuskäru tarvikuid, näiteks jalakatet või soojakotti, võite soovi korral kaotada vajaduse mahuka lumeülikonna järele.
ABC Designi pehmed istmepehmendused või istmevooderdised, jalakatted, talvised soojakotid ja mõnusad tekid on talvel teie jalutuskärule ideaalsed aksessuaarid, hoides teie lapse liikvel olles mugavalt soojas. Nii nagu beebiriiete puhul, on ka käru aksessuaaride puhul materjalide valik mugavuse ja funktsionaalsuse jaoks ülioluline.
Talvist soojakotti võite julgelt kasutada ka üleminekuhooaegadel. Paigaldamine on kiire ja lihtne ning sobitub hästi käru turvarihmadega. See paindlikkus võimaldab teil reageerida kõikuvatele temperatuuridele.
Kuigi soojendavad kärutarvikud, nagu soojakotid, jalakatted või tekid, kaitsevad teie last talvise külma eest, on jalutuskäru valgustus ning nähtavus vähemalt sama olulised. ABC Designi universaalset LED lampi saab originaalikinnituse või takja abil paigutada nii külgedele kui otse ette. Valgustil on 7 põhivärvi, mille abil saate luua erinevaid valgustusmeeleolusid ning olla valmis erinevateks liiklusolukordadeks. Suunaga selja taha saate panna vilkuma punase valguse, ette põlema valge juhtvalguse. Valgustit saate juhtida kas nuppudest või telefoni nutirakendusest.
Kui juhtute lapsega väljas liikudes lumesaju kätte jääma, kaitseb vankri vihmakate ka lumehelveste eest. Talvel tasub seda katet kogu aeg korvis hoida.
Autos on turvalisuse huvides mõistlik vältida talvejopesid jms. Selle asemel kasutage pehmelt polsterdatud vastsündinu soojakotti, mida saate kasutada mitte ainult imiku turvatoolis, vaid ka jalutuskäru kandekorvis. Jalavarju tagaküljel olevad pilud võimaldavad turvarihmad korrektselt kinnitada. Nii hoiab turvatooli jalakate teie beebi talvisel sõidul mugavalt soojas, ilma et teeksite järeleandmisi turvalisuse arvelt. Kui autos on soe, avage sõidu ajaks jalakate. Sulgege see uuesti, kui võtate beebi autost välja.
Vankri topsihoidjasse võtke kaasa termosega teetass, mis soojendab seespidiselt emmet ja issit.
Lumi ja jää võivad teie jalutuskärule karmi mõju avaldada, seega vajab ta talvehooajal erilist hoolt. Sool tänavatel ja kõnniteedel on ohutuse tagamiseks vajalik, kuid võib jätta teie kärule jäljed. Pärast talvist jalutuskäiku puhastage jalutuskäru kindlasti soolast puhtaks. Selleks sobib hästi ka vesi. Liikuvad osad, nagu rattad, on talvel tugeva koormuse all. Ärge unustage neid regulaarselt õlitada, et tagada mugav sõit. See kehtib mitte ainult talvise, vaid ka aastaringse hoolduse kohta. Kasutage selleks silikoonivabu õlisid. Lisaks kontrollige enne pimedat aega helkuriribasid kahjustuste ja kulumise suhtes ning vajadusel vahetage need välja.
Hea ettevalmistusega saad talveootust nautida. Ja kes soovib enne esimest lund talveoste teha, võib julgelt pöörduda vahvate Hummy spetsialistide poole.
Soovime teile imelist talvehooaega.